Květen 2018

Ketlování

18. května 2018 v 17:07 | Deny |  Korálky
Ahojky. Píšu článek po (skoro) týdnu a myslím si, že psát jeden článek za týden je příjemné. Není hromada článků každý den, ale je jeden článek na jeden týden. Je to vhodnější jak pro vás ohledně čtení, tak i pro mě, protože jsem poslední dobou hodně vytížená. Dnes se zaměřím na jednoduchý styl tvorby korálků, která se nazývá ketlování. Ketlování je vhodné i pro začátečníky, tvorba šperků touto formou rozvíjí nejen jemnou motoriku, ale motivuje danou osobu i k inspiraci a vymýšlení dalších šperků.
Ketlování má i dva významy z hlediska korálků. První z nich je spojování kroužků s ketlovacími jehlami a nýtky. Druhý význam se skrývá v drátcích a řetízkách.
Já sama za sebe říkám, že ketlování využívám i při mé profesionální úrovni, je to velký relax, ale někdy ketlování zapojuje i logickou část mozku. Věřte nebo ne, u ketlování se někdy i přemýšlí a ani si to člověk hned nemusí uvědomit. Mluvím z vlastní zkušenosti, takže vím, o co jde.
A já se rozhodla, že Vám ketlování ukážu.

Potřeby
- 1 m bižuterního řetízku z rhodia
- 2 ks silikonových zarážek
- 2 ks spojovacího kroužku chirurgická ocel
- 2 ks afroháčků chirurgická ocel
- 2 ks andělských křídel stříbrné barvy
- 6 ks ketlovacích jehel chirurgická ocel
- 10 ks ketlovacíh nýtů chirurgická ocel
- 4 ks voskových perel 8 mm tyrkysové barvy
- 30 ks voskových perel 3 mm tyrkysové barvy
- 10 ks TOHO Round 11/0 tyrkysové barvy
- štípací kleště
- kulaté kleště
- 2x ploché kleštěDeny

Úvod - Korálky

13. května 2018 v 13:45 | Deny |  Korálky
Ahoj. Vítám Vás u nového blogu. Jmenuji se Deny a je mi xx let. Jsem všestranný člověk, který má jednu závislost - korálky. Cítím se nesvá, pokud korálky nemám někde poblíž u sebe. A to mám pak hodně velký stesk po mých korálcích. V této rubrice se budu věnovat hlavně korálkům a příslušenství. Výrobou šperků z korálků se zabývám již 2 roky a ráda bych Vám předala své zkušenosti, které jsem postupem času získala. Chci dělat dobrou věc pro lidi, kteří rádi čtou články nebo hledají inspiraci pro tvoření.
Korálky rozhodně nejsou dětinské, jak by si někteří lidé mohli myslet. Uvědomil si člověk někdy, že veškeré šperky, které se nám líbí a jsou kolem nás, jsou složeny z korálků? Člověk si to neuvědomuje, ale opravdu to tak je.
A proto jsem se rozhodla, že můj blog bude pouze o korálcích, příslušenství a mých špercích, které by mohly zaujmout designem.
Toto by bylo pro dnešek vše a já se těším na další články a na vaše reakce.


Deny